Дитинство - це не просто період життя людини. Це чарівна країна зі своїми мешканцями і законами. Тут повітря - є більш легким, вода - мокрішою, а казки - чарівніші! Напевно, багато дорослих хотіли б повернутися в нього... в безпечне , прекрасне дитинство, в якому немає буденності, але є мрії, чарівні події і безтурботна радість. І тільки нам, дорослим, під силу зробити дитинство наших дітей наповненим щасливими митями, яскравими фарбами, при цьому заклавши основи знань і життєвих пріоритетів в благодатний ґрунт для подальшого успішного і благополучного життя. Адже не секрет, що саме в дитинстві формуються характер, стиль спілкування з однолітками та дорослими, складається ставлення до життя. І мало знайдеться батьків, які в певні моменти виховання дитини не ставили собі питання: “Що відбувається? Чому мій малюк не слухається; чому сердиться; чому раптом плаче чи сміється; чому зараз він такий слухняний, а через деякий час починає упиратися; чому сьогодні не хоче йти в садок або до школи, а завтра біжить туди із задоволенням?”Список питань може бути нескінченним - адже це наше життя разом з найріднішою маленькою людиною на світі! Як відповісти на всі ці питання, як допомогти дитині, як не пошкодити той крихкий внутрішній світ, який в ній закладається?

Для багатьох мам і тат у деякі періоди ці питання постають особливо гостро. Звичайно, часто вистачає батьківської любові, ласки та терпіння, щоб допомогти малюку. Проте, в житті бувають ситуації, коли однією любов'ю не обійтися. Тому не слід забувати, якщо у Вас виникають питання щодо особливостей поведінки чи розвитку дитини, Вам завжди готовий допомогти дитячий психолог!

Практичний психолог -Коломієць Світлана Миколаївна.

/Files/images/kolomts_sm/коломієць .jpg


ГРАФІК РОБОТИ:

Понеділок: 9.00-17.00

Вівторок 9.00-17.00

Середа 9.00-17.00

Четвер 10.00-18.00

П'ятниця 9.00-17.00

/Files/images/kolomts_sm/1 Cветлана Миколаївна.jpg

/Files/images/kolomts_sm/6 С.М..jpg12-13 вересня у приміщенні центру соціально-психологічної реабілітації «Злагода» психологом закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №35 «Вербиченька» Коломієць С.М. спільно з психологом центру «Злагода» Колядою Н.В. було проведено тренінг для практичних психологів закладів дошкільної освіти з теми «Ненасильницьке спілкування (ННС) як один із методів ефективного спілкування» Метою проведення тренінгу було знайомство учасників з методом ненасильницького спілкування (ННС) та навчання комунікації, яка спрямована на співчуття і задоволення потреб усіх її учасників. Під час проведення було досягнуто виконання завдань: - Розширення та систематизація знання про загальну концепцію автора методу ННС – Маршалла Розенберга. - Ознайомлення з основами методу ненасильницького спілкування (ННС) Чотири компоненти ненасильницького спілкування. - Вправляти у вмінні розпізнавати власні потреби та потреби оточуючих, не просто слухати, але й чути їх, як наслідок, - формувати емпатичний зв’язок з іншими людьми.

/Files/images/butova/Вебінар , 2018 р.jpg09 лютого практичний психолог Коломієць Світлана Миколаївна провела тренінг для педагогічних працівників на тему: «Ресурси відновлення педагогічного працівника».

/Files/images/zustrch/DSCN1554.JPGЗагальні батьківські збори 16.11.2017 року .

/Files/images/teatr/1 міні - презентація.jpg29 березня у приміщенні центру практичної психології, соціальної та виховної роботи психологом дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу №35 «Вербиченька» Коломієць С.М. було проведено семінар-практикум для практичних психологів дошкільних закладів з теми «Розвиток творчого потенціалу педагогічних працівників шляхом використання тренінгових та інтерактивних технологій.


ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО АДАПТАЦІЇ ДИТИНИ ДО УМОВ В ДОШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ.

ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО АДАПТАЦІЇ ДИТИНИ

1. Передусім слід організувати життя дитини в сім'ї відповідно до режиму дня, якого дотримуються в дошкільному навчальному закладі.

2. Готуючись до дитячого садка, докладно розкажіть малюку, що вдень він буде ходити до дитячого садка, а ввечері ви разом з ним будете займатися вдома цікавими справами.

3. Варто зацікавити сина чи доньку дитячим садком, викликати бажання йти туди. Для цього під час прогулянок покажіть будівлю дошкільного навчального закладу, ігрові майданчики; разом поспостерігайте за грою дітей, розкажіть про їхнє життя в садочку. Не можна дитину залякувати садком, погрожувати: «Не слухатимеш – віддам у садочок». Це викличе страх перед дошкільним закладом і, безумовно, погіршить стан дитини в період звикання до незнайомого оточення. Навпаки, слід викликати бажання в неї ходити до садка: «Якщо слухатимеш, не плакатимеш, то підеш у дитячий садок». Про вступ до садка треба говорити в сім'ї як про радісну, очікувану подію.

4. Ідучи будь-куди, завжди розповідайте малюкові, що буде, коли ви повернетесь, щоб у нього була впевненість в тому, що він потрібен вам!

5. Навчайте дитину вдома всіх необхідних навичок самообслуговування та взаємодії. Дитина значно легше пристосується до умов суспільного виховання, якщо в сім'ї вона оволодіє елементарними навичками самостійності. Іноді, прагнучи зекономити час, батьки поспішають самі вдягнути, нагодувати дитину, чим стримують формування в неї необхідних умінь. Так діти, звикнувши до надмірної опіки, у яслах почуваються безпорадними і самотніми.

6. Обираючи дитячий садок, звертайте увагу на вихователів. Чи хочете ви щодень приводити сюди свою дитину? Якщо так, робіть це впевнено.

Щоб полегшити звикання, познайомте сина чи доньку з майбутнім вихователем, поговоріть з ним так, щоб дитина чула про те, що ваш малюк уже підріс і ходитиме до ясел, де про дітей піклується добра вихователька, яка гуляє і грається з ними. Слід викликати в дитини позитивні спогади про відвідування дошкільного закладу, бажання швидше підрости і піти в садочок.

7. Збираючись вести малюка до дитячого садка, домовтеся з вихователем, що певний час відвідуватимете його разом з дитиною, проте дослухайтеся до рекомендацій вихователя щодо цього.

Як допомогти дитині пережити період адаптації?

1. В перші дні перебування в дитячому садку залишайте дитину на 2-3 години, поступово збільшуючи час знаходження в дитсадку. Не запізнюйтесь, хоча б у перші дні забирайте дитину вчасно.

2. Не поспішайте відразу забрати дитину додому. Побудьте з дитиною на ігровому майданчику, разом подивіться, як гуляють діти, чим займаються, як спілкуються один з одним та вихователем.

3. Відводячи малюка до дитячого садка, дайте йому улюблену іграшку, сказавши при цьому: «Якщо ти захочеш, щоб я про тебе подумала, візьми і притисни її до себе. І я відразу про тебе подумаю». Ілюзія керування батьками дуже важлива для малюка. Вона знижує реакцію стресу на нову ситуацію. Нехай іграшка ходить із дитиною кожен день і знайомиться з іншими, розпитуйте, що з іграшкою сталося в дитячому садку. Хто з нею дружить, хто ображав, чи не було їй сумно. Таким чином ви багато дізнаєтеся про те, як ваша дитина звикає до садочка.

4. Пограйтесь з дитиною домашніми іграшками в дитячий садок, де якась з них буде самою дитиною. Поспостерігайте, що робить ця іграшка, що говорить, допоможіть разом з дитиною знайти їй друзів і вирішіть проблеми дитини через неї, орієнтуючи гру на позитивні результати.

5. Не хвилюйтесь і не показуйте своє хвилювання дитині. Не забувайте надавати дитині емоційну підтримку і показувати значимість для вас її нового статусу.

6. Утримуйтесь від шумних масових вистав, аби зменшити емоційне навантаження.

7. Частіше говоріть дитині про свої почуття і проявляйте їх.

8. Завжди знаходьте час вислухати, що непокоїть вашу дитину, які у неї труднощі, чого вона досягла.

9. Створіть спокійний, безконфліктний клімат для дитини в сім'ї та оптимальний режим дня. Оберігайте нервову систему дитини!

10. Повідомте вихователів про особливі звички дитини, що вона любить, що ні, які має захоплення.

11. Придумайте ритуал «прощання» й зустрічайте дитину з посмішкою.

12. Дитина має відчувати повне розуміння між батьками та вихователями, тоді вона швидше звикає. Ніколи не з’ясовуйте відносин з вихователем (щоб не трапилось!) у присутності дитини.

13. Відвідувати дитячий садок дитині треба лише здоровою.

14. Найголовніше — почувайтеся компетентними батьками, тобто вірте, що з будь-якою складною ситуацією можна справитись, якщо її вирішувати, а не відкладати!

Головною умовою успішної адаптації дитини до дитячого садочка є єдність вимог до малюка в сім'ї та дитсадку

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 512

Коментарi