5 грудня 2018 року в музичній залі відбувся тренінг для виххователів

2018-12-05

/Files/images/kolomts_sm/3.jpg

5 грудня 2018 року в музичній залі практичних психолог Коломієць С.М. провела тренінг для педагогів на тему : "Караючи- поміркуй навіщо".

Відомо: готових рецептів розв’язання складних ситуацій не існує.

Як дорослому діяти в них, вирішувати лише йому. Проте такі ситуації можна програти, як у театрі, обговорити й спробувати зрозуміти, що відчуває дитина в тому чи тому випадку.

У малюка уявлення про світ ще не сформовані, а його життєвий досвід зовсім невеликий. Наше завдання — завдання дорослих, які оточують дитину, — допомогти їй орієнтуватися в ще незрозумілому для неї світі, пояснити, що небезпечно й недозволено, а що — припустимо й навіть необхідно. Хто, якщо не дорослий, захистить дитину, застереже від небезпек і в той самий час навчить розбиратися в нескінченних «можна» й «не можна»! А щоб навчити дітей, педагогам самим слід у цьому добре орієнтуватися.

/Files/images/kolomts_sm/1.jpg

/Files/images/kolomts_sm/2.jpg

/Files/images/kolomts_sm/4.jpg

ПРАВИЛА ЕФЕКТИВНОГО ВИХОВАННЯ!

Без принижень дитини

Приниження руйнують позитивну самооцінку. Малюк починає відчувати провину за те, що він живе на світі.

У результаті може вирости глибоко нещасна людина.

Без погроз

Погрози змушують дитину боятися й ненавидіти дорослого, який їй погрожує.

Від погроз дитина не перестане поводитися абияк, а якщо навіть і перестане, то лише в присутності дорослого, але потім обов’язково «відіграється».

Без вимагання обіцянки загрозами

Обіцянка, як і погроза, відноситься до майбутнього — коли ще вона здійсниться? А дитина живе сьогодні, в теперішньому часі. Насильне вимагання обіцянок розвине в ній почуття провини, або цинічність у словах та справах.

Нерозумно вимагати негайної покірності

Дитина не робот і не зомбі. Їй потрібен час, щоб зрозуміти й прийняти чи н прийняти вашу настанову. Попереджайте малюка, що час гри скоро закінчиться. Навіть у беззастережних обов’язках має лишатися ілюзія самостійності.

Не слід допікати опікуючись

Інакше дитина ніколи не відчує, що може зробити щось сама. А це знижує самооцінку й призводить до формування психологічних комплексів. Окрім цього, зайва опіка привчає дитину до думки, що можна не напружуватися — й так усе для тебе зроблять.

Без сліпого потурання дитині

Чим конкретніші «так» і «ні», тим простіше дитині зрозуміти, чого хоче від неї дорослий. Деякі правила малюк засвоюватиме швидко, інші ж потребуватимуть більше часу й терпіння.

Слід бути послідовним, аби досягнути розуміння.

Дитина не в змозі зрозуміти дорослі «інколи», «можливо», «подекуди» й «лише на свята». Чи можна навчитися переходити дорогу, якби в понеділок, вівторок і четвер червоний колір означав «стоп», а в середу й суботу — «можна перейти»?

ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД РОБОТИ!!!

Кiлькiсть переглядiв: 112

Коментарi