/Files/images/fzkultura/новий рік.gif

НАШІ ТРАДИЦІЇ . Наш дошкільний навчальний заклад любить святкувати українські свята разом з дітьми дошкільного закладу. Вихователі знайомлять дітей з українським фольклором, звичаями та традиціями. Прагнуть допомогти побачити дітям красу рідного слова на спеціальних заняттях, у музичних розвагах, піснях та у самостійній ігровій діяльності. Підсумком таких занять завжди завершуються розвагами , вечорницями, які відбуваються в музичній залі дошкільного закладу або на території закладу. Особливо діти полюбляють зимові свята та розваги.

Андріївські вечорниці у «Вербиченьці»

13.12.2019р.

Уже стало традицією проводити святкування Калити у дошкільному навчальному закладі № 35 «Вербиченька»

Метою свята - є ознайомлення дітей з оберегами української родини, пробуджувати пізнавальні інтереси до історії свого родоводу, української нації, її культури і побуту; виховувати глибокі почуття любові до батьків, роду свого, почуття пошани до людей, праці, гордості за майстерність родичів, близьких; сприяти розвиткові творчих здібностей дітей, бажання примножувати родинні традиції, берегти свою національну культуру.
Музичні керівники та вихователі садочку створюють для дошкільників атмосферу українського дійства. А діти з великим задоволенням беруть участь у таких розвагах. Вихованці старших груп відтворили народні традиції та звичаї у захопливому дійстві присвяченому дню Андрія Первозваного. Жартували, веселились не лише діти, а й дорослі закладу. Вийшло веселе і колоритне дійство.

/Files/images/shtika_ov/к.3.jpg


15 лютого 2019 року в музичному залі дошкільного навчального закладу відбулася розвага для дітей старшого дошкільного віку Стрітення.

Ведуча: Наша з вами свято особливе - ми радіємо, що знову прийшла до нас люба веснонька. З року в рік ми з нетерпінням чекаємо приходу весни. Ми чекаємо, коли весна прожене холод, устелить землю травичкою зеленою, уквітчає квітами, а пташки наповнюють гаї та діброви своїм голосним веселим щебетанням. Колись давно новий рік починався з весни. Весну зустрічали весело і пишно: з піснями, танцями, іграми. Ці пісні називалися веснянками. Як тільки почав танути сніг, молодь виходила за село і співала веснянки, запрошували весну швидше принести тепло. Багато звичаїв і традицій береглось у народі; сьогодні ми будемо зустрічати з вами весну-красну так, як і колись зустрічали на Україні.

Благослови, мати, весну закликати.

Весну закликати, зиму просаджати.

Зимонька в возочку, літечко в човничку.

Хоч вкрте все снігом

Й мороз обійма

Та вже нестрашна нам

Холодна зима:

Дерева ще сплять

Іще сняться їм сни

Та знов відчувається

Подих весни!

А ми допоможемо

Збудити від сну

Піснями і танцями

Красну весну.

/Files/images/дыти.jpeg

/Files/images/Танок, 15.02.jpeg

/Files/images/Пирыжки роздають № 4 15.02.jpeg

12 грудня 2015року в музичній залі дошкільного закладу відбулися Андріївські вечорниці.

Свято Андрія люблять святкувати дорослі та діти .

З давніх – давен в Україні шанували хліб як святиню. І ось День Св. Андрія теж починається із ритуалу поклоніння хлібу. Але цей хліб спечений у формі сонця. Калита – так називається цей хліб, спечений на честь сонячного божества Корша. На Св. Андрія часто збирається на вечорниці, щоб розважатися. Цей день наповнений веселощами і розвагами та називалися великими вечорницями. Сьогоднішні вечорниці незвичайні і починаються вони з випікання Калити.

СВЯТО РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ.

Господиня: Дівчата, сьогодні я розкажу вам, як випікати Калиту.

Кожна дівчина повинна взяти участь у готуванні Калити. Робиться вона із прісного тіста, у вигляді тонкого коржа. “Рік стоншився” – кажуть люди.

Зараз ми замісимо тісто. Для цього потрібні борошно, яйця, водичка тепленька. Ви, дівчата, розкачуйте тісто, а ви ліпіть узори – колоски, зубчики, зірочки, косицю робить. На коржі зробимо багато зубців, бо хлопців та дівчат багато прийде. Посипимо зверху маком, змастимо медом, щоб солодка була. А начинку, дівчата, з чого зробимо? З вишень, з повидла, чи з маку?

Дівчата. З вишень! Ой, гарна вийде Калита! Як справжнісіньке сонечко.

Господиня. Так, дівчата, сонце зігріває землю, в яку сівач кидає зерно, до сонця тягнеться зелений паросток, під сонцем він перетворюється на хлібний колос.

Сонце слід шанувати. Воно уважно слідкує за тим, як живуть земні мешканці. Вони часто шукають у світла захисту, просять допомоги, поради. Із сонцем пов’язано багато чудасій, повір’їв, казок.

Господиня. Ой, як гарно! Ну, дівчата, ідіть руки мити. Одну спільну справу ми зробили, тому праця і вода, і цей рушник єднають нас.

Господиня. Дівчата, велике значення має складення дров у печі. Дрова розкладаються хрест навхрест – це символ сонця і вогню. Оскільки вогонь здійснює важливу справу – випікає Калиту, то ми мусимо звернутися до нього з добрим словом. Тому розводячи його приказуйте:

Гори, вогонь, ясно,

Спечи нам Калиту красну,

Щоб ми її кусали

І горя не знали.

От піч вже вогнем надихалася і напалилася, пора й Калиту саджати.

Перша дівчина. Ось казанчик із кашею, а до нього маку до смаку! Дрібно та багато, щоб хлопці ту кашу їли, та на нашу вулицю гуляти ходили. Танцювали, сміялися, з нашими дівчатами побралися.

Господиня. Уже все в печі. Ось ще вареники допоможіть ліпити.

Господиня. Давайте заспіваємо, дівчата, доки хлопці прийдуть.

Господиня. Прикрашайте, дівчата, Калиту, прикрашайте! Побажання примовляйте! Чия квіточка з самого низу буде – та й заміж перша піде. На яку сторононьку, та й покриють головоньку. У Тетяни молодий зі сходу буде. А Олену на захід заведе. Оксану на північ, а Наталку на південь.

(Всі навколо Калити разом співають).

Ой, Калита, Калита!

Із чого ти вилита?

Ой, я з жита сповита,

Ой, я сонцем налита,

Для красного цвіту,

По білому світу.

/Files/images/IMG_7098.JPG

/Files/images/IMG_7107.JPGНаші маленькі колядниці. Група № 8 "Вишенька"

/Files/images/IMG_7115.JPGНаші маленькі колядниці. Група № 11 Бігла Маруся по льоду Загубила коляду, Ти Марусю не гуляй, А колядку пошукай.

/Files/images/IMG_7109.JPG

/Files/images/IMG_7132.JPGГРУПА № 2" ПРОЛІСОК". ПІСЕНЬКА ЩЕДРІВНИЦІ. ЩЕДРИЙ ВЕЧІР, ДОБРИЙ ВЕЧІР ,ДОБРИМ ЛЮДЯМ НА ЗДОРОВЯ! А ПАН ЯК ГОСПОДАР, А ГОСПОДИНЯ ЯК КАЛИНА, А ДІТОЧКИ ЯК КВІТОЧКИ, ДОБРИЙ ВЕЧІР ,ЩЕДРИЙ ВЕЧІР, ДОБРИМ ЛЮДЯМ НА ЗДОРОВЯ!.

/Files/images/IMG_7119.JPGГРУПА № 2"ПРОЛІСОК". КОЛЯДУЄМ ТА ЩЕДРУЄМО!

Кiлькiсть переглядiв: 1124

Коментарi